مفهوم کارت اعتباری بین المللی به بیانی ساده

کارت اعتباری بین المللی نوعی از کارت­ های متصل به حساب بانکی افراد هستند که افراد دارنده­ آن قادر به خرید بالاتر از موجودی کارت نیز هست و چون در سطح بین المللی می­ توانید در تمامی کشورهای دنیا از آن استفاده کنید به آن کارت اعتباری بین المللی گفته می­شود؛

مثلا می ­توانید از آنها در دستگاه ­های P.O.S یا همان پوز، برداشت وجه از ATMها، انتقال موجودی و غیره از طریق کارت اعتباری بین المللی انجام دهید.

تفاوت و شباهت بین دو نوع کارت اعتباری بین المللی بسیار مشهور دنیا

دو مورد از معروف­ترین انواع کارت اعتباری بین المللی، ویزا کارت و مستر کارت هستند که در کنار دو مورد Discover و Amex یا American Express بسیار معروف­تر و محبوب­تر هستند. در این بخش به بررسی کلی تمامی جنبه ­های این دو نوع کارت اعتباری بین المللی خواهیم پرداخت.

شباهت بین دو کارت اعتباری بین المللی ویزا کارت و مستر کارت:

  • صادر کنندگان به صورت فیزیکی درخواست شما را پذیرش می ­کنند، محدودیت ­های اعتبار شما را تعیین کرده و نرخ سود ماهانه را محاسبه می ­کنند و برای مدیریت بهتر، ماهانه آمار و ارقام مربوطه را ارسال می ­کنند.
  • شبکه ­های کارت اعتبار مالی مثل ویزا کارت و مسترکارت مثل پلی بین مؤسسات مالی و بازرگانان هستند و در هر بار تراکنش­ های شما توسط شبکه پردازش می­ شود و تراکنش­ های کارت ­های نقدی را هم ساپورت می­ کنند.
  • بزرگ­ترین شبکه ­های پرداخت در جهان بوده و به عنوان کارت اعتباری بین المللی بسیار معتبر فعالیت دارند به طوری که این دو به تنهایی 75% کل کارت ­های اعتباری کشور آمریکا را تشکیل می ­دهند و در 200 کشور جهان پذیرفته شده بوده و فعالیت دارد.
  • هر دو کارت اعتباری بین المللی ویزا کارت و مسترکارت از تکنولوژی Contactless یا بدون تماس برخوردار هستند و در پایانه­ ها کافیست کار را بر روی صفحه قرار دهید.
  • تکنولوژی محافظت در برابر کلاهبرداری که در این شرایط اگر خرید تأیید نشده ­ای انجام شود هیچ پولی از حساب شما برداشت نخواهد شد و این کار با اطلاع رسانی فوری شما به صادر کننده­ کارت امکان پذیر است.

 

تفاوت ­های بین دو کارت اعتباری بین المللی ویزا کارت و مستر کارت

  • نرخ تبدیل: در بسیاری از موارد، مسترکارت نرخ تبدیل بهتری دارد. نرخ تبدیل یعنی شما در کشور دیگری قصد دارید با پول رایج کشور خرید خود را انجام دهید. در این حالت کارت اعتباری بین المللی شما امکان تبدیل موجودی شما به ارز کشور مدنظر را انجام داده و در صورت خرید مقداری از مبلغ کل را به عنوان کارمزد برداشت می ­کند.
  • بیمه اجاره ماشین: در صورتی که با کارت اعتباری بین المللی شما ماشینی اجاره شود در مورد ویزا کارت محدودیتی وجود نداشته و تا هر تعداد دفعات امکان پذیر است در حالیکه مسترکارت سقف 500 دلار در نظر گرفته است.
  • حفاظت در برابر بازگشت سرمایه: وقتی با کارت اعتباری بین المللی خرید انجام دهید، مسترکارت ­ها برای کسب رضایت مشتری تا 60 روز پس از خرید و تا سقف 250 دلار کالای خریداری شده را پس می­ گیرد در حالیکه در مورد ویزا کارت فقط برای کارت ­های Infinite این قابلیت را در نظر گرفته است.
  • محافظت در خرید: در صورتی که جنس یا کالایی را خریداری کنید و تا 60 روز پس از خرید در جای دیگری مورد ارزان­ تر پیدا کردید، مابه التفاوت پول پرداخت شده به شما بازگشت داده می ­شود که برخی انواع کارت اعتباری بین المللی مثل World Elite تا 120 روز است. مسترکارت نسبت به ویزا کارت در این زمینه بهتر است.

 

منابع:

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

Translate