نوشتن مقاله ISI چه اصولی دارد؟

 

وقتی تصمیم می­گیرید مقاله ISI بنویسید قطعا چالش­های زیادی پیش روی شما خواهد بود اما ما در این مسیر شما را کمک می­کنیم که می­توانید نوشتن مقاله ISI خود را به ما بسپارید. اما برای آشنایی بیشتر شما با این روند بخش­های مختلف آن را ذکر کرده­ایم. البته توجه داشته باشید که هر ژورنالی شاید بسته به معیارهای خود یک یا چندین  بخش را اضافه­تر یا کمتر داشته باشد که عبارتند از: 

  • عنوان یا Title: عنوان باید تم کلی مقاله را خلاصه کرده و جذاب باشد و نباید خیلی طولانی باشد.
  • خلاصه یا Abstract: باید خلاصه مقاله ISI نوشته شده در این بخش به شکل خلاصه و جذاب آورده شود که به تمامی نکات مهم و نتایج بدست آمده اشاره گردد.
  • کلمات کلیدی یا Keywords: باید کلمات بین 2 تا 4 کلمه باشند و از طریق آنها خواننده متوجه شود که اصل مقاله در مورد چیست؟
  • مقدمه یا Introduction: باید در این بخش به سؤالات چرایی به همراه ذکر دلیل پاسخ دهید و اینکه اهمیت انجام این تحقیق چه بوده و از چه روش و رویکردهایی استفاده شده است.
  • مواد و روش­ها یا Material and Methods: اگر در این بخش با دقت تمام مواد و روش­های مورد استفاده را ذکر کنید، نتیجه گیری شما را تقویت کرده و شانس چاپ شدن مقاله ISI را در ژورنال معتبر افزایش می­دهد.
  • نتایج یا Results: در این بخش به دستاوردها، یافته­ها و آمار و ارقام عددی و کیفی و اهمیت و اعتبار آن و همچنین ویژگی­های آماری به شیوه­ای شفاف و قابل فهم باید اشاره گردد.
  • بحث و گفتگو یا Discussion: در این بخش به توصیف نتایج تحقیق و دستاوردها پرداخته می­شود و نیازمند دانش بسیار زیادی است. در این بخش باید به تحقیقات قبلی در این زمینه نیز اشاره گردد و با آنها مقایسه شود و همچنین پیشنهادهایی بابت انجام تحقیقات در این زمینه داده شود.
  • نتیجه گیری یا Conclusion: مروری بسیار خلاصه از کل مقاله آورده می­شود و بسیار شبیه به بخش خلاصه ابتدای مقاله است اما به شکلی بسیار کلی­تر و بدون داشتن محدودیت کلمات در مقاله ISI آورده می­شود.
  • تقدیر و تشکر یا Acknowledgments: این بخش در تمامی مقالات نیست و از تمام کسانی که به نوعی شما را کمک کرده­اند قدردانی خواهید کرد.
  • منابع یا Reference: کلیه منابع معتبر و ارجاعات باید در این بخش آورده شوند اما نکته مهم اینجاست که باید منابع به ترتیب حروف الفبا براساس نام اولین نویسنده بوده و به فرمت عددی نباشد.

 

 [adning id=”3152″]

 

تأثیر مقاله ISI در پذیرش دانشگاه و دریافت فاند چگونه است؟ 

اینکه بتوانید مقاله ISI بسیار خوبی بنویسید و حتما آن را تا مرحله Submit شدن و نه لزوما چاپ کردن ببرید قطعا تأثیرگذار است در غیر این صورت صرفا نوشتن یک مقاله ISI فایده­ای نخواهد داشت چرا که از نظر داوران و کادر علمی دانشگاه باید چک کنند که آیا به اندازه کافی معتبر و مناسب بوده که در یک ژورنال خوب چاپ شده باشد یا خیر؟ 

ضمنا نکته بعدی این است که باز هم صرفا Submit کردن مقاله ISI در یک ژورنال ملاک نیست بلکه باید ژورنال مدنظر از IF یا Impact Factor یا ضریب تأثیر خوبی نیز برخوردار باشد و حتی اینکه نام شما به عنوان نویسنده اول ذکر شود و یا دوم هم اهمیت دارد. و حتی اینکه مقاله شما در زمینه مرتبط با رشته کنونی است که درخواست پذیرش دارید یا خیر نیز بسیار تأثیرگذار است. 

البته به طور کلی در نظر داشته باشید که در اختیار داشتن نمره خوبی از مدرک زبان، رزومه تحصیلی موفق، تحصیل در دانشگاه معتبر و مورد تأیید، به موقع تمام کردن دوره تحصیلی قبلی، داشتن Recommendation از یک یا دو استاد و عوامل این چنینی نیز باید در کنار داشتن مقاله ISI باشند تا بتواند تأثیر بسیار خوبی بگذارد. 

در مورد دریافت فاند لزوما نباید مقاله ISI داشته باشید و بسیاری از افراد نیز هستند که بدون داشتن چنین مقاله­ای توانسته­اند فاند بگیرند. در هر صورت مؤسسه آریا مهر از مرحله نگارش مقاله تا دریافت نتیجه Submit که خود این مرحله شاید چند ماه طول بکشد و لذا باید در زمان مناسب برای پذیرش دانشگاه اقدام کرد، و حتی پس از آن یعنی دریافت پذیرش دانشگاه و فاند تحصیلی همراه شماست و هیچ نگرانی نداشته باشید. 

 

[adning id=”3142″] 

منابع:

  

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

Call Now Button