هزینه­ های زندگی در روسیه: آپدیت 2020

در مطلب امروز به بررسی هزینه ­های زندگی در روسیه، آپدیت 2020 پرداخته ­ایم تا تمامی جنبه­ های مختلف زندگی در این کشور اروپایی را بررسی کرده باشیم. برای کسانی که زندگی در یک کشور اروپایی را انتخاب کرده ­اند، کشور روسیه می­تواند به دلایل زیر انتخاب خوبی باشد:

  • اقتصاد قدرتمند و تأثیرگذاری و پرستیژ بالای جهانی
  • دانشگاه ­های مطرح در سرتاسر دنیا
  • سطح بالای کیفی زندگی و تحصیل در این کشور با روابط عالی بین المللی
  • کشوری امن به نحوی که برخلاف باور عموم امروز گروه­ های مافیایی بسیار کمتری حضور دارند
  • بیمه­ همگانی رایگان

توجه داشته باشید آب و هوای این کشور بسیار سرد است و عادت کردن به آن مقداری زمان می­برد. در این مطلب هزینه­ های زندگی در روسیه به یورو (واحد پول کشور روسیه روبل است) و به صورت میانگین بیان شده ­اند چون بسته به سبک زندگی افراد می­تواند بیشتر یا کمتر از این مقدار باشد.

 

اجاره خانه: معمولا برای اجاره­ یک آپارتمان تک خوابه در پایتخت حدود 300 یورو در ماه نیاز است ولی در سایر شهرهای این کشور حدود 200 یورو در ماه خواهد بود که برای یک آپارتمان 3 خوابه به ترتیب باید حدود 520 و 350 یورو در ماه برای هزینه ­های زندگی در روسیه در نظر بگیرید.

خورد و خوراک: در صورتی که تصمیم داشته باشید، در رستوران غذا سرو کنید، در یک رستوران متوسط برای دو نفر، هر سه وعده حدود 25 یورو خواهد شد اما اگر تصمیم داشته باشید تا غذای خانگی درست کنید قطعا هزینه­ های زندگی در روسیه کاهش پیدا خواهد کرد. به عنوان مثال هر لیتر شیر حدود 0.74 یورو، هر کیلوگرم برنج حدود 0.78 یورو، هر شانه تخم مرغ 12 تایی 0.92 یورو، هر کیلوگرم گوشت حدود 5.6 یورو، هر کیلوگرم سیب زمینی 0.41 یورو و هر کیلوگرم پیاز نیز 0.4 یورو می­باشد. معمولا بابت خورد و خوراک در ماه باید حدود 150 یورو به هزینه ­های زندگی در روسیه اضافه کنید.

حمل و نقل: استفاده از سرویس حمل و نقل عمومی هزینه­ های زندگی در روسیه را کاهش می­ دهد به نحوی که هزینه­ خرید بلیط ماهانه حدود 23 یورو خواهد بود و در مقابل هزینه­ خرید هر کیلومتر تاکسی، 0.18 یورو است.

قبوض: برای پرداخت قبوض در یک آپارتمان 85 متری در ماه باید 86 یورو به هزینه­ های زندگی در روسیه اضافه کنید.

اینترنت: برای خرید اینترنتی با سرعت 60 مگابایت بر ثانیه از نوع ADSL معمولا در ماه به 6 یورو نیاز خواهید داشت.

کلاس­های ورزشی: برای کسانی که به ورزش علاقه­ زیادی دارند، هزینه­ ثبت نام در کلاس­های ورزشی و تفریحی در ماه حدود 27 یورو به هزینه ­های زندگی در روسیه اضافه خواهد کرد.

  • هزینه­ اجاره در ایران 81% بیشتر از روسیه است
  • هزینه­ تهیه­ غذا در ایران 19% ارزان­تر از روسیه است
  • هزینه­ خورد و خوراک ماهانه در ایران 27% بیشتر از روسیه است
  • قدرت خرید مردم در ایران 43% کمتر از روسیه است
  • به طور میانگین هزینه ­های زندگی در روسیه برای هر فرد 1000 یورو است.

 

 

 

منابع:

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 5   میانگین: 5/5]

Call Now Button