دانشگاه ­های برتر روسیه در سال 2020 برای ادامه تحصیل:

در این مطلب قصد داریم به معرفی دانشگاه ­های برتر روسیه بپردازیم که در سال 2020 طبق نظام رتبه بندی QS به ترتیب در جایگاه­ های برتر دنیا قرار گرفته­ اند. در مورد هر کدام از دانشگاه ­های برتر روسیه سه شاخصه ­ی مهم را بررسی کرده­ ایم: نسبت دانشجویان بین المللی به کل دانشجویان که حاکی از میزان محبوبیت کلی آنها در دنیاست و تجربه­ و بازخوردهای خوبی که دانشجویان فارغ التحصیل داشته و سایر متقاضیان را ترغیب کرده ­اند، میزان خروجی مقالات معتبر بین المللی و همچنین شاخه ­های علومی که در این دانشگاه دانشجو پذیرفته می­شود. اکنون به معرفی دانشگاه­ های برتر روسیه می­پردازیم:

Lomonosov Moscow State University:

از دانشگاه ­های برتر روسیه با رتبه­ ی 84 دنیا که در این دانشگاه دولتی حدود 30 دانشجو مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد 29% بین المللی می ­­باشند. میزان خروجی مقالات معتبر بین المللی آن نیز Very High اعلام شده است.

این دانشگاه اکنون در حال پذیرش در شاخه­ های علومی همچون علوم فیزیک، سلامت بالینی و پیش بالینی، تجارت و اقتصاد، علوم اجتماعی، علوم زندگی، آموزش، مهندسی و فناوری، قانون، هنر و علوم انسانی، علوم کامپیوتر و روانشناسی می­ باشد.

  • Novosibirsk State University:

از دانشگاه­ های برتر روسیه که در سال 2020 رتبه­ی 231 جهان را دارد و در این دانشگاه دولتی حدود 7 هزار دانشجو دارد که از این تعداد 20% بین المللی هستند. میزان خروجی مقالات معتبر بین المللی از این دانشگاه نیز در سطح Very High قرار دارد.

شاخه ­هایی که در این دانشگاه دانشجو پذیرفته می­شود عبارتند از: هنر و علوم انسانی، مهندسی و فناوری، سلامت بالینی و پیش بالینی، علوم زندگی، علوم فیزیک، روانشناسی، قانون، علوم اجتماعی، تجارت و اقتصاد، آموزش و علوم کامپیوتر.

  • Saint Petersburg State University:

از دانشگاه ­های برتر روسیه که اکنون در رتبه ­ی 234 جهان قرار دارد و از دانشگاه ­های دولتی این کشور است که حدود 22 هزار دانشجوی فول تایم داشته و از این تعداد 12% بین المللی هستند. میزان خروجی مقالات معتبر بین المللی نیز Very High است.

این دانشگاه در شاخه­ های علومی مانند هنر و علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم فیزیک، سلامت بالینی و پیش بالینی، مهندسی و فناوری، تجارت و اقتصاد، روانشناسی، علوم زندگی، روانشناسی، علوم کامپیوتر، قانون و آموزش دانشجو می­پذیرد.

  • Tomsk State University:

از دانشگاه ­های برتر روسیه با رتبه­ ی 268 جهان که هم اکنون حدود 7600 دانشجوی فول تایم دارد و از این تعداد 29% بین المللی هستند. میزان خروجی مقالات معتبر بین المللی نیز در سطح Very High است.

این دانشگاه اکنون در شاخه­ های علومی همچون تجارت و اقتصاد، علوم فیزیک، قانون، هنر و علوم انسانی، علوم اجتماعی، روانشناسی، مهندسی و فناوری، علوم کامپیوتر، سلامت بالینی و پیش بالینی، علوم زندگی و آموزش دانشجو می­پذیرد.

  • Bauman Moscow State Technical University:

از دانشگاه­ های برتر روسیه با رتبه­ ی جهانی 284 که در این دانشگاه دولتی حدود 20 هزار دانشجوی فول تایم حضور دارند که از این تعداد حدود 8% بین المللی هستند. میزان خروجی مقالات معتبر بین المللی در آن سطح High اعلام شده است.

در این دانشگاه در شاخه­ های علومی همچون مهندسی و فناوری، آموزش، تجارت و اقتصاد، علوم فیزیک، علوم زندگی، قانون و علوم کامپیوتر دانشجو پذیرفته می­شود.

  • Moscow Institute of Physics and Technology (MIPT):

از جمله دانشگاه ­های برتر روسیه با رتبه ­ی 302 جهانی که حدود 5600 دانشجو در آن مشغول به تحصیل بوده و از این تعداد 15% بین المللی هستند. میزان خروجی مقالات معتبر بین المللی نیز Very High اعلام گردیده است.

این دانشگاه در شاخه ­های علوم کامپیوتر، مهندسی و فناوری، تجارت و اقتصاد، علوم فیزیک، آموزش و علوم زندگی دانشجو می­پذیرد.

  • HSE University (National Research University Higher School of Economics):

از دانشگاه­ های برتر روسیه با رتبه­ ی جهانی 322 که در این دانشگاه دولتی حدود 34 هزار دانشجوی فول تایم حضور دارند که از این  تعداد 9% بین المللی هستند. میزان خروجی مقالات معتبر بین المللی در این دانشگاه، Very High اعلام گردیده است.

هم اکنون در این دانشگاه در شاخه ­های علومی همچون آموزش، علوم اجتماعی، مهندسی و فناوری، هنر و علوم انسانی، قانون، علوم زندگی، علوم کامپیوتر، تجارت و اقتصاد، علوم فیزیک و روانشناسی دانشجو می­پذیرد.

  • National Research Nuclear University MEPhI (Moscow Engineering Physics Institute):

از جمله دانشگاه های برتر روسیه با رتبه ­ی جهانی 329 که در این دانشگاه دولتی حدود 6 هزار دانشجوی فول تایم حضور دارند که از این تعداد 24% بین المللی هستند. میزان خروجی مقالات معتبر بین المللی در این دانشگاه Very High اعلام گردیده است.

در این دانشگاه در شاخه ­های مختلفی همچون آموزش، علوم زندگی، سلامت بالینی و پیش بالینی، علوم زندگی، علوم فیزیک، مهندسی و فناوری، تجارت و اقتصاد و علوم کامپیوتر دانشجو پذیرفته می­شود.

  • Ural Federal University – UrFU:

یکی دیگر از دانشگاه ­های برتر روسیه با رتبه ­ی جهانی 364 و دولتی این کشور که حدود 28 هزار دانشجوی فول تایم دارد و از این تعداد 11% بین المللی هستند. میزان خروجی مقالات معتبر بین المللی Very High اعلام شده است.

شاخه ­های علومی که در این دانشگاه در آن دانشجو پذیرفته می­شود عبارتند از: مهندسی و فناوری، علوم فیزیک، علوم اجتماعی، روانشناسی، هنر و علوم انسانی، علوم کامپیوتر، تجارت و اقتصاد، آموزش و علوم زندگی.

  • Moscow State Institute of International Relations (MGIMO University):

یکی از دانشگاه­ های برتر روسیه با رتبه ­ی جهانی 366 که در آن حدود 7300 دانشجوی فول تایم حضور دارند که از این تعداد 19% بین المللی هستند. میزان خروجی مقالات معتبر بین المللی نیز در این دانشگاه Medium اعلام شده است. این دانشگاه­ در شاخه­ های تجارت و اقتصاد، هنر و علوم انسانی، علوم اجتماعی و قانون دانشجو می ­پذیرد.

منابع:

 

 

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

Translate