چه کسانی می­توانند برای کار پس از تحصیل در روسیه اقدام کنند؟

کشور روسیه یکی از بهترین کشورهای برای ادامه تحصیل و همچنین کار پس از تحصیل بخصوص برای متقاضیان ایرانی است. به همین منظور در این مطلب به بررسی شرایط کلی و صفر تا صد کار پس از تحصیل در روسیه پرداخته ­ایم. لازم است که افراد برای اشتغال به کار در این کشور پس از فارغ التحصیلی مجوز کار از خدمات مهاجرتی فدرال این کشور دریافت کنند و هیچ محدودیت یا شرایط خاصی برای مشخص کردن افراد واجد شرایط ندارد. در این بین افرادی نیز هستند که نیازی به مجوز کار ندارند مثل:

  • افراد با اقامت دائم روسیه
  • افرادی که شغل موقت مثل مأموریت دیپلماتیک داشته­اند یا در سازمان­های بین المللی مشغول به کار بوده و یا نماینده رسانه مورد تأیید این کشور باشند.

چه فرصت­ های شغلی برای کار پس از تحصیل در روسیه وجود دارند؟

  • صنایع بسیار معروف و مورد توجه این کشور مثل صنایع چوب، فلز، نفت و گاز طبیعی، بانکی، فناوری موبایلی، IT و الکترونیک همیشه فرصت­ های شغلی دارند
  • آموزش: معلمی و تدریس یکی از گزینه­های فوق العاده برای کار پس از تحصیل در روسیه هستند، مخصوصا آموزش تافل که در صدر است. مخصوصا این فرصت­های شغلی در مسکو و سن پترزبورگ بسیار بهتر هستند.
  • توجه داشته باشید که صنایع نساجی و کشاورزی رده­های شغلی خوبی ندارند و در اکثریت مواقع بازار رو به کسادی در روسیه دارند و حقوق ­های مناسبی هم داده نمی­شود.

 

نحوه درخواست برای اشتغال به کار پس از تحصیل در روسیه به همراه مدارک مورد نیاز

نحوه درخواست دادن برای کار پس از تحصیل در روسیه متفاوت با سایر کشورها نیست. در این کشور نیز باید یک C.V یا رزومه کاملی از خود ارسال کنید و آن را همراه با یک کاور لتر ارسال کنید که در برخی مواقع از خود C.V هم مهم­تر است. ضمنا میزان تسلط به زبان و شایستگی شغلی نیز باید به خوبی اشاره شوند.

نگارش کاور لتر اصول و قواعد خاص خود را دارد که در صورت نیاز می­توانید از کارشناسان ما در بخش مهاجرت کمک بگیرید.

مدارک مورد نیاز:

  • فرم تکمیل شده تقاضا برای مجوز کار پس از تحصیل در روسیه
  • کپی پاسپورت
  • مدرک رسمی معادل سازی شده از سابقه تحصیلی به زبان روسی
  • نامه پزشکی

منابع:

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

Call Now Button