کار ضمن تحصیل در روسیه چگونه است؟

سؤال بسیاری از کسانی که جهت ادامه تحصیل به روسیه مهاجرت می­کنند این است که آیا امکان کار ضمن تحصیل در روسیه وجود دارد؟ جواب ما به این عزیزان این است که عملا امکان کار ضمن تحصیل در روسیه در دانشگاه محل تحصیل یا سازمان­ های وابسته به آن در اوقات آزاد آنها وجود دارد.

در برخی موارد که دانشگاه ­ها به شما کمک کنند کار قراردادی پیدا کنید، نیازی به دریافت مجوز کار از اداره کل امور مهاجرت وزارت کشور روسیه نخواهید داشت اما در هر حالت دیگری باید مجوز کار بگیرید. البته در نظر داشته باشید که برای دریافت مجوز کار ضمن تحصیل در روسیه باید دانشجوی فول تایم باشید و دانشجویان تنها موقعی می­توانند کار کنند که حرفه مورد نظر در مجوز کاری آنها قید شده باشید و در همان ناحیه یا شهری که دانشگاه قرار دارد امکان کار ضمن تحصیل در روسیه نیز مجاز است.

اما این نکته را در نظر داشته باشید که چون برنامه تحصیلی در روسیه بسیار فشرده و پیچیده است عملا زمانی برای کار وجود نخواهد داشت و بهتر است که روی سرمایه شخصی و یا ساپورتر مالی قوی مانند خانواده حساب باز کنید.

شرایط کار ضمن تحصیل در روسیه و قوانین آن

در صورتی که مجوز کار ضمن تحصیل در روسیه را دریافت کنید، مدت زمان اعتبار آن 1 ساله است و براساس قرارداد کاری هر سال باید آن را تمدید کنید و در صورتی که از ادامه تحصیل منصرف شوید یا دوره تحصیلی به اتمام برسد، مجوز کار شما نیز باطل خواهد شد.

اگر دانشجویی شغل خود را قبل از اتمام مهلت مجوز کار ضمن تحصیل در روسیه عوض کند، شاید امکان اینکه درخواست صدور مجدد مجوز ندهند بتوانند با همان در کار جدید مشغول شوند که بستگی به شرایط شما و کار پیشنهادی دارد.

خبر خوبی هم برای مجوز کاری که در حین تحصیل دریافت می­کنید داریم! از سال 2014 دولت روسیه مخصوصا برای ایرانیان شرایط دریافت مجوز را راحتتر کرده که هم شامل مدارکی است که باید جمع آوری کنید و هم مدت زمان انتظار برای بررسی و صدور آن (کمتر از 10 روز کاری) که در هر دو مورد کاهش بسیار خوبی را شاهد بوده­ ایم.

مدارک مورد نیاز برای مجوز کار ضمن تحصیل در روسیه

  • پاسپورت
  • فرم تکمیل شده تقاضا
  • کارت مهاجرت
  • رسید پرداخت هزینه حدود 3500 روبل
  • قرارداد کاری
  • گواهی تأیید عدم ابتلا به HIV
  • اظهارنامه­ ای مبنی بر تأیید اینکه دانشجو به صورت فول تایم در دانشگاه ثبت نام کرده است

[adning id=”3152″]

منابع:

 

 

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

Call Now Button