بررسی دانشگاه ­های برتر سوئد در سال 2020 

در این مقاله قصد داریم تا به معرفی دانشگاه ­های برتر سوئد در سال 2020 بپردازیم که طبق نظام رتبه بندی QS در رده­های برتر دنیا قرار گرفته ­اند و از این حیث بهترین دانشگاه ­های سوئد محسوب می­شوند. در این دسته بندی که دانشگاه ­های برتر سوئد به ترتیب رتبه ­ی جهانی خود مرتب شده ­اند، هر کدام از آنها برحسب نسبت تعداد دانشجویان بین المللی به کل دانشجویان که نشان دهنده­ ی مقبولیت و محبوبیت این دانشگاه در سطح جهانی است، میزان خروجی مقالات بین المللی و همچنین شاخه ­های مختلف علومی که در این دانشگاه دانشجو پذیرفته می ­شود، بررسی می­ گردند.

 

  • Lund University: 

از دانشگاه ­های برتر سوئد با رتبه­ ی جهانی 92 که در این دانشگاه دولتی حدود 28 هزار دانشجو گنجانده شده که از این تعداد 19% بین المللی هستند. میزان خروجی مقالات معتبر بین المللی در این دانشگاه Very High اعلام شده است. 

در این دانشگاه در شاخه­ هایی نظیر هنر و علوم انسانی، علوم اجتماعی، مهندسی و فناوری، تجارت و اقتصاد، قانون، آموزش، علوم کامپیوتر، علوم فیزیک، علوم زندگی، سلامت بالینی و پیش بالینی و روانشناسی دانشجو می ­پذیرد.

 

  • KTH Royal Institute of Technology: 

از دانشگاه ­های برتر سوئد با رتبه­ ی جهانی 98 که در این دانشگاه دولتی حدود 13500 دانشجو حضور دارند که از این تعداد 20% در سطح بین المللی می ­باشند. میزان خروجی مقالات معتبر بین المللی این دانشگاه نیز Very High اعلام شده است. 

این دانشگاه در شاخه ­های علومی همچون علوم فیزیک، علوم کامپیوتر، هنر و علوم انسانی، مهندسی و فناوری، تجارت و اقتصاد و علوم زندگی دانشجو می ­پذیرد.

 

  • Uppsala University: 

از دانشگاه ­های برتر سوئد با رتبه ­ی جهانی 116 که در این دانشگاه دولتی حدود 26 هزار دانشجو حضور دارند که از این تعداد 15% بین المللی هستند. سطح خروجی مقالات بین المللی این دانشگاه، Very High اعلام شده است. 

از دانشگاه ­های برتر سوئد که متقاضیان می­توانند برای اخذ پذیرش در رشته ­های سلامت بالینی و پیش بالینی، قانون، روانشناسی، تجارت و اقتصاد، علوم فیزیک، علوم اجتماعی، مهندسی و فناوری، علوم کامپیوتر، آموزش، علوم زندگی، هنر و علوم انسانی و علوم زندگی اقدام کنند.

 

  • Chalmers University of Technology: 

از دانشگاه­ های برتر سوئد با رتبه ­ی 125 جهانی که هم اکنون در این دانشگاه خصوصی 10600 دانشجو حضور دارند که از این تعداد 17% بین المللی هستند. میزان خروجی مقالات بین المللی معتبر این دانشگاه در سطح Very High اعلام شده است. 

شاخه ­هایی که در این دانشگاه دانشجو پذیرفته می ­شود عبارتند از: علوم زندگی، آموزش، هنر و علوم انسانی، تجارت و اقتصاد، مهندسی و فناوری، علوم کامپیوتر، علوم فیزیک.

 

  • Stockholm University: 

از دانشگاه­ های برتر سوئد با رتبه ­ی جهانی 191 که در این دانشگاه دولتی حدود 27 هزار دانشجو حضور دارند که از این تعداد 14% بین المللی هستند. میزان خروجی مقالات معتبر بین المللی این دانشگاه نیز Very High اعلام گردیده است. 

هم اکنون این دانشگاه در شاخه­ هایی نظیر علوم اجتماعی، آموزش، علوم فیزیک، تجارت و اقتصاد، هنر و علوم انسانی، قانون، علوم زندگی، روانشناسی و علوم کامپیوتر دانشجو می­پذیرد.

 

  • University of Gothenburg: 

از دانشگاه ­های برتر سوئد با رتبه ­ی جهانی 256 که در این دانشگاه دولتی هم اکنون حدود 25 هزار دانشجو حضور دارند که از این تعداد 13% بین المللی هستند. میزان خروجی مقالات معتبر بین المللی در این دانشگاه هم Very High اعلام گردیده است. 

هم اکنون در این دانشگاه شاخه­ های علومی همچون هنر و علوم انسانی، علوم کامپیوتر، آموزش، علوم اجتماعی، سلامت بالینی و پیش بالینی، علوم زندگی، قانون، علوم فیزیک، تجارت و اقتصاد و روانشناسی دانشجو پذیرش می­گردد.

 

  • Linköping University: 

از دانشگاه­ های برتر سوئد با رتبه ­ی جهانی 324 که هم اکنون در این دانشگاه دلتی حدود 19 هزار دانشجو حضور دارند که از این تعداد 12% بین المللی هستند. میزان خروجی مقالات معتبر بین المللی در این دانشگاه Very High می­باشد. 

هم اکنون این دانشگاه در شاخه­ های علومی همچون سلامت بالینی و پیش بالینی، علوم اجتماعی، علوم کامپیوتر، روانشناسی، آموزش، علوم زندگی، مهندسی و فناوری، هنر و علوم انسانی، تجارت و اقتصاد، علوم فیزیک و قانون دانشجو می­پذیرد.

 

  • Umea University: 

از جمله دانشگاه­ های برتر سوئد که رتبه ­ی کنونی جهانی آن 340 است که هم اکنون در این دانشگاه دولتی حدود 14 هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند که از این بین 11% بین المللی هستند. میزان خروجی مقالات معتبر بین المللی نیز Very High است. 

در این دانشگاه در شاخه­ های علومی همچون هنر و علوم انسانی، علوم فیزیک، آموزش، سلامت بالینی و پیش بالینی، مهندسی و فناوری، علوم اجتماعی، علوم کامپیوتر، تجارت و اقتصاد، علوم زندگی، قانون و روانشناسی دانشجو پذیرفته می­شود.

 

 

 

 

 

 

منابع:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 3   میانگین: 5/5]

Translate