معرفی دانشگاه ­های برتر ترکیه در سال 2020 

قطعا یکی از مسائل و دغدغه ­های کسانی که قصد ورود به کشور ترکیه برای ادامه تحصیل را دارند، آشنایی با دانشگاه ­های برتر ترکیه در سال 2020 است تا بتوانند بهترین دانشگاه­ که آینده ­­ی تحصیلی و کاری آنان را تضمین می­کنند انتخاب کنند. در توضیح هر کدام از دانشگاه ­های برتر ترکیه به سه فاکتور بسیار مهم خواهیم پرداخت: 

  • تعداد کل دانشجویان و درصد دانشجویان بین المللی است که نشان دهنده ­ی میزان محبوبیت و مقبولیت دانشگاه در سطح جهانی است.
  • میزان چاپ مقالات معتبر دانشگاه در ژورنال ­های معروف و مورد تأیید که نشان از سیستم آموزشی هدفمند و قدرتمند است.
  • شاخه ­های پذیرنده­ در مقاطع مختلف تا بتوانید دانشگاهی که رشته ­ی شما را تدریس می­کند انتخاب کنید.

 

 

 
 
 
 
 
 

Koç University: 

از دانشگاه­های برتر ترکیه و خصوصی این کشور با رتبه­ی جهانی 451 در سال 2020 که طبق نظام رتبه بندی QS اعلام شده است. تعداد دانشجویان فول تایم آن حدود 5300 نفر است که از این تعداد 6% بین المللی هستند. میزان چاپ مقالات در ژورنال­های معتبر این دانشگاه نیز در سطح Very High است.

شاخه­ های پذیرنده ­­ی دانشجو در این دانشگاه عبارتند از علوم زندگی، مهندسی و فناوری، علوم اجتماعی، تجارت و اقتصاد، علوم فیزیک، قانون، هنر و علوم انسانی، روانشناسی، سلامت بالینی و پیش بالینی و علوم کامپیوتر است.

 

  • Bilkent University:

از دانشگاه ­های برتر ترکیه و خصوصی این کشور که در رتبه ­ی 501 جهان قرار دارد. در حال حاضر حدود 10 هزار دانشجوی فول تایم دارد که از این تعداد 9% بین المللی هستند. سطح Very High برای میزان چاپ مقالات معتبر این دانشگاه در ژورنال ­های مشهور خارجی قید شده است.

هم اکنون این دانشگاه در شاخه­ های علومی همچون قانون، آموزش، هنر و علوم انسانی، علوم زندگی، مهندسی و تکنولوژی، علوم فیزیک، روانشناسی، علوم اجتماعی، علوم کامپیوتر، تجارت و اقتصاد دانشجو می­پذیرد.

 

  • Sabanci University:

یکی دیگر از دانشگاه­ های برتر ترکیه و خصوصی این کشور که در سطح جهانی در رتبه­ی 521 قرار دارد و هم اکنون 3847 دانشجوی فول تایم دارد که از این تعداد 9% بین المللی می­باشند. میزان چاپ مقالات معتبر بین المللی آن در ژورنال ­های مشهور، Very High اعلام شده است.

این دانشگاه در شاخه ­های مختلفی همچون علوم فیزیک، تجارت و اقتصاد، هنر و علوم انسانی، علوم اجتماعی، مهندسی و تکنولوژی، علوم کامپیوتر، علوم زندگی و روانشناسی دانشجو می­پذیرد.

 

  • Middle East Technical University:

از جمله دانشگاه ­های برتر ترکیه که در دسته ­ی دانشگاه ­های دولتی است که در رتبه ­ی 591 جهان قرار دارد. هم اکنون این دانشگاه دارای 26471 دانشجوی فول تایم است که از این تعداد 6% بین المللی هستند. میزان خروجی مقالات این دانشگاه در سال و چاپ آنها در ژورنال­های معتبر در سطح Very High است.

هم اکنون این دانشگاه در شاخه­ های مهندسی و فناوری، هنر و علوم انسانی، علوم فیزیک، روانشناسی، علوم اجتماعی، تجارت و اقتصاد، آموزش، علوم کامپیوتر و علوم زندگی دانشجو می­پذیرد.

 

  • Boğaziçi Üniversitesi:

یکی از دانشگاه ­های برتر ترکیه با رتبه ­ی جهانی 651 که در دسته­ ­ی دانشگاه ­های دولتی این کشور است. این دانشگاه حدود 13200 دانشجوی فول تایم دارد که از این تعداد 3% بین المللی هستند. از لحاظ چاپ مقالات معتبر بین المللی نیز در سطح High قرار دارد.

این دانشگاه در شاخه­ های مختلفی همچون علوم فیزیک، مهندسی و فناوری، علوم اجتماعی، آموزش، هنر و علوم انسانی، تجارت و اقتصاد، علوم زندگی، روانشناسی و علوم کامپیوتر دانشجو می­پذیرد.

 

  • Istanbul Technical University:

از دانشگاه ­های برتر ترکیه و دولتی که در رتبه ­ی 651 جهان قرار دارد. اکنون جمعیت دانشجویان فول تایم این دانشگاه به 35300 نفر می­رسد که از این تعداد 4% بین المللی هستند. میزان خروجی مقالات معتبر و به چاپ رسیده در ژورنال­های معروف جهانی نیز Very High اعلام گردیده است. 

این دانشگاه در شاخه­ های علومی همچون مهندسی و فناوری، علوم فیزیک، هنر و علوم انسانی، علوم کامپیوتر، علوم زندگی و تجارت و اقتصاد دانشجو می­پذیرد.

 

 

منابع:

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

Translate