کار پس از تحصیل در ترکیه چگونه است؟

در صورتی که متقاضی کار پس از تحصیل در ترکیه باشید باید بگوییم که متأسفانه فرصت­های شغلی زیادی وجود ندارند مخصوصا که زبان ترکی هم بلد نباشید که در این صورت شاید بتوان گفت غیر ممکن است چرا که در حال حاضر سیاست کلی کشور روی نیروی کار داخلی است.

در صورتی که بخواهید به دنبال کار پس تحصیل در ترکیه باشید باید مجوز اقامت خود را تمدید کرده و در طی این مدت به دنبال کار در سطح اینترنت و یا به صورت حضوری به شرکت­ های بین المللی مراجعه کنید تا در نهایت بتوانید با رزومه پر و کاملا حرفه­ای خود نظر آنها را جلب کنید.

یکی از بهترین کارهایی که فرصت شغلی آن هنوز اشباع نشده و برای کار پس از تحصیل در ترکیه پیشنهاد می­کنیم، شغل تدریس زبان انگلیسی در یک مؤسسه زبان یا به صورت خصوصی است که در این صورت پیدا کردن چنین مراکزی کار سختی نیست. اگر هم مدرک زبانی مثل TESOL، TEFL، CELTA یا PGCE داشته باشید حقوقی که دریافت خواهید کرد به مراتب بیشتر خواهید بود.

پس از آن فرصت­ های شغلی است که در اثر کار در شرکت­های بین المللی در دسترس قرار می­گیرند که یکی از شعبه ­های آن در ترکیه است. پس از آن می­توانیم برای کار پس از تحصیل در ترکیه، کار ژورنالیستی در New Anatolian، The Turkish Daily News و Zaman را پیشنهاد کنیم که همیشه درخواست نیرو دارند.

مابقی شغل ­ها در گردشگری است که مخصوصا در فصل تابستان فعالیت زیادی دارند. برای خانم­ ها نیز بهترین شغل برای کار پس از تحصیل در ترکیه، شغل پرستاری بچه است که اتفاقا درآمد بسیار زیادی نیز دارد. در هر صورت پس از انجام مصاحبه اگر توانستید قرارداد کاری ببندید باید فورا اقدام به درخواست ویزای کار کنید تا با صدور آن مجوز اقامت خود را نیز تمدید کنید.

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای کار پس از تحصیل در ترکیه

  • بیمه سلامت
  • مجوز اقامت معتبر
  • پاسپورت معتبر
  • دو قطعه عکس
  • قرارداد کاری
  • عدم سوء سابقه کیفری
  • تکمیل فرم تقاضای ویزای کار

نکته: اعتبار اولیه این ویزا 1 ساله است و پس از آن در صورت تمدید قرارداد کاری یا داشتن قرارداد کاری دیگر، تا 3 سال تمدید خواهد شد و پس از آن تا 6 سال تمدید می­گردد. در صورتی که 8 سال در ترکیه اقامت داشته باشید که 6 سال آن را با مجوز کار پس از تحصیل در ترکیه یا به صورت مستقیم پر کرده باشید، می­توانید درخواست اقامت دائم کنید.

منابع:

 

 

برای دریافت مشاوره‌ آنلاین:

بر روی لینک روبرو کلیک کرده، فرم ارزیابی رایگان را به صورت کامل و دقیق پر نموده و منتظر تماس ما از طریق تلفن و یا واتساپ باشید. مشاوران ما پس از بررسی و مطالعه دقیق پروفایل شما، به شما بهترین پیشنهاد را برای مهاجرت خواهند نمود.

لطفاً اگر اطلاعات این مطلب برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید...
[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

Call Now Button